Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale og SFO.

SFO

Kontakt

Tlf.: 9611 5821 (Efter skoletid)

Klubben

Kontakt

Tlf.: 9611 5826 (Efter skoletid)

Juniorklub

Kontakt

Tlf.: 9611 5826 (Efter skoletid)

Mejrup Skole

Mejrup Kirkevej 3
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5800
E-mail: mejrup.skole@holstebro.dk

EAN-nr.: 579 800 462 1554

Åbningstider

Mandag – torsdag          kl. 08.00 – 15.00

Fredag                               kl. 08.00 – 13.00

Skolens ledelse

Skoleleder

Tom Pedersen
Tlf.: 9611 5801/20613778
E-mail: tom.pedersen@holstebro.dk

Viceskoleleder / Afdelingsleder overbygningen

Torsten Green
Tlf.: 9611 5803/91557488
E-mail: torsten.green@holstebro.dk

SFH-leder / Afdelingsleder indskolingen

Maibrit Mølsted Andersen
Tlf.: 9611 5807/60437309
E-mail: maibrit.molsted.andersen@holstebro.dk

Afdelingsleder mellemtrinnet

Anette Wulff Olesen
Tlf.: 9611 5828/22457212
E-mail: anette.wulff.holm.olesen@holstebro.dk

Administrativt personale

Sekretær 

Anette Birkelund Tlf.: 9611 5800
E-mail: anette.birkelund@holstebro.dk
Lisbeth Høj Østergaard Tlf.: 9611 5800
E-mail: lisbeth.hoej.oestergaard@holstebro.dk

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske

Maj-Britt Degn Jensen
Mobil: 2025 9486

Teknisk personale

Serviceleder

Preben Lind Sørensen Tlf.: 9611 5805
E-mail: preben.lind.sorensen@holstebro.dk

 

 

keyboard_arrow_up